• Osmáci ze ZŠ 711 pomáhali handicapovaným sportovcům

• 15.06.2018 10:23
        • Už jste někdy slyšeli o závodech pro handicapované lidi? Pravděpodobně ano, známe přeci každý paralympiádu a někteří možná i další podobné závody. (FOTO)

• Slyšeli jste ale někdy o Evropských hrách handicapované mládeže? Pokud ne, tak vězte, že se už posedmé konaly v ČR, dokonce přímo v Brně. Protože na podobných akcích, které pořádají často neziskové organizace, nesmí chybět nezbytní dobrovolníci, letos poprvé se zúčastnili i žáci našich osmých tříd.
          Ochotní dobrovolníci se ujali svých úkolů velice zdatně. V atletice, kterou jsme vybrali z nabídky sportů a která probíhala na atletickém oválu Pod Palackého vrchem, pomáhali v pátek 8. 6. s voděním sportovců na disciplíny, řídili předávání medailí a kromě toho měla jedna naše žákyně možnost "okusit" více než jen pomoc. Po přihlášení se totiž dostala do smíšených týmů na hru bocce (hra podobná pétanque).
          Smíšené týmy (tzv. mix) se skládaly ze dvou handicapovaných sportovců a jednoho bez handicapu. Žákyně 8. A si se svými spoluhráčkami vedla úžasně. Ve čtyřčlenné skupině s přehledem vyhrála děvčata první dva zápasy, třetí velice těsně v prodloužení, kdy „nervy téměř tekly po trávníku“. Po skvělých výkonech se dostaly do finále, ve kterém vyzvaly nejlepší trojici z druhé skupiny. Finále bylo nejvíce jednoznačné a tým i s naší žačkou nakonec získal 1. místo v této nadstavbové disciplíně.
          Další dvě děvčata dostala na konci možnost zhodnotit celý den před kamerou a zapsat ještě hlouběji jméno naší školy do kuloárů 7. her, které úspěšně pořádá organizace Emil Open. Všichni žáci dostanou osvědčení, že na této dobročinné akci pomáhali a podle ohlasů se už těší na další ročník.

Pavel Šujan

Čtvrtek 25. 4. 2024