• Letní škola v přírodě

• 14.06.2018 08:42
        • Ve dnech od 28. 5. do 1. 6. 2018 se třeťáci naší školy poprvé v novodobé historii zúčastnili letní školy v přírodě v Březové u Rokytnice nad Rokytnou. (FOTO) (VIDEO)

• https://www.youtube.com/watch?v=-Y3T78PxDZ8Děti byly ihned po příjezdu zapojeny do animačního programu resortu a vyzkoušely si mnoho atrakcí, které nabízí zdejší rozlehlý areál – nízká a vysoká lana, trampolínu, horolezecká stěnu, rafty, lukostřelbu, hod oštěpem a především army game, která se velice líbila hlavně chlapcům.
          Naučily se nové kolektivní hry, spolupracovat v týmu a důvěřovat jeden druhému – přenášení lávky v rybníce nebo stavění domečku v místním lese z dostupných přírodnin.
          Protože nám přálo počasí, využili jsme i moderní koupaliště přímo v areálu, vydováděli jsme se na skluzavce a pod vodopádem.
          Nechyběla také 9 km dlouhá procházka na rozhlednu Mařenka, ze které se nám skýtal nádherný výhled na široké okolí.
          Své taneční umění předvedli žáci na diskotéce, kde se za pomocí animátorů naučili nové taneční kroky. Poslední zábavný program byl zakončen velkolepou ohnivou show a ohňostrojem.
          Celý týden proběhl bez jediného mráčku, ať už na nebi či na duši, a všichni z naší party opouštěli toto kouzelné místo s úsměvem na tváři.
          Doufáme, že se všem škola v přírodě líbila a pár modřin, které si děti s sebou přivezly, nám připomenou příjemně a hlavně aktivně strávený týden v nádherném prostředí Vysočiny bez mobilu, televize a vymožeností moderní doby.
          Všem, kdo se na tomto zážitku podílel, děkujeme.

Miroslava Blaňková, Simona Rotreklová a Zuzana Svobodová

Pátek 19. 4. 2024