• Přírodovědná exkurze do ZOO

• 13.11.2021 12:26
        • Dne 27. 10. 2021 jsme v době podzimních prázdnin připravili pro děti přírodovědnou exkurzi do Zoologické zahrady v Olomouci. Naším prvním cílem bylo pozorování zvířat v období podzimu a jako druhý úkol jsme se rozhodli pomoct jednomu zvířátku. (FOTO)
        • Vybrali jsme si surikatu, která nám svým způsobem života nejvíce připomíná děti. U surikat je krásné, že starší mláďata pomáhají těm mladším. A to se nám podařilo i v naší skupině. Po celou dobu si děti navzájem pomáhaly, na starší žáky zase bylo spolehnutí a mladší v nich viděli vzor. Po příjezdu do ZOO jsme nejdříve vyřídili adopci surikaty. Poté jsme mohli začít s prohlídkou podzimně vyzdobené zoologické zahrady. Každé dítko si našlo své oblíbené zvířátko a objevilo také nějaké nové, od kterého nemohlo odtrhnout oči. Nemohl chybět výklad o životě surikat. U jejich výběhu jsme se také zdrželi nejdéle. Hledali jsme naši adoptovanou surikatu. Myslím si, že ji každý našel, protože měla nejtmavší čumáčekJ Hodně času jsme věnovali správnému výběru suvenýrů, aby byly spokojené všechny děti. Nakonec jsme si v autobuse i zazpívali, jak se patří na správný výlet. Již teď víme, že budeme v adopci zvířátek pokračovat, jelikož se nám podařilo vybrat 2222 korun. Tímto děkujeme dětem, rodičům a všem, kteří nám přispěli na naši malou surikatu.

Pavla Sedláčková

Středa 24. 4. 2024