• Hrátky s Bonifácem

• 25.06.2021 17:12
        • Vzhledem k epidemiologické situaci letošní ročník Edukativně stimulačních skupinek probíhal v jarních měsících (FOTO).

• Jednalo se o přípravný ucelený program na bezproblémový vstup dětí do 1. třídy. Předškoláci si hravou formou vyzkoušeli počáteční školní aktivity. Důraz byl kladen na rozvoj jednotlivých schopností dítěte potřebných pro úspěšné zvládnutí čtení, psaní, počítání, rozvoj myšlení, řeči, soustředění, ovládání emočních procesů i sociálního zrání. Rodiče měli možnost pozorovat práci svého dítěte v kolektivu jiných dětí, sledovat jeho zapojení do činností, reakce, úspěchy, ale i nedostatky. Výhodou bylo seznámení se s budoucími třídními učitelkami i se školním prostředím. V jedné skupině pracovalo většinou 5 dětí pod vedením 2 učitelek.

Denisa Laciná

Sobota 20. 4. 2024