• Vzdělávací dny AŠSK

• 15.09.2020 17:08
        • V průběhu srpna se na naší škole odehrály dva týdny programu Vzdělávací dny, který letos spustila Asociace školních sportovních klubů ČR. Tento program vznikl v reakci na uzavření škol z důvodu pandemie koronaviru a měl děti připravit na nástup do nového školního roku. (FOTO)

• Program byl každý den rozdělen do dvou bloků, dopoledního výukového a odpoledního volnočasového. V rámci výukových bloků si děti hravou formou zopakovaly některé znalosti z oblasti učiva nebo se naučily něco nového. Mezi tyto aktivity patřila například práce s mapou, kdy se děti potrápily při zaznamenávání cesty, kudy právě šly. Následně však získané dovednosti úspěšně využily v přilehlém lesoparku, kde podle mapy hledaly dílky skládačky.
          V jiném z dopoledních bloků děti poznávaly lidské tělo. Aby si lépe představily, jak to v našem těle vypadá, obkreslilo jedno z dětí svoje tělo na veliký papír. Na této postavičce se pak děti učily jednotlivé tělní orgány a jejich umístění.
          Při poznávání stop zvířat děti zjistily, jak je lehké si některé navzájem splést a těžké poznat komu patří. Svoje lidské stopy nohou i rukou však děti poznají velmi dobře, a tak je čekala rychlostní aktivita, při které se musely na zemi co nejrychleji dotknout každé stopy v řadě a ještě k tomu správnou končetinou. Při této soutěži se děti často zklamaly ve svých schopnostech, protože i ty nejmenší z nich byly schopné porazit jejich starší spolužáky.
          V odpoledním bloku volnočasových programů si děti vyzkoušely mnoho sportovních aktivit a her. Učily se stolní tenis, v tělocvičně soutěžily, kdo bude rychlejší housenka, úspěšnější žralok nebo nejlepší lovec míčů. Na školní lezecké stěně pak závodily po týmech v lezení a jedno odpoledne bylo věnováno vodním hrám na koupališti, kde se děti vyřádily i spolu s lektory.
          Program vedený touto formou děti bavil a příští rok by se rádi zase zúčastnily.

Bc. Marie Čiháčková, lektorka VD

Pátek 19. 4. 2024