• Informace k zahájení školního roku 2020/21

• 09.09.2020 17:00
        • INFORMACE

K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

Ve školním roce 2020/2021 zahájí škola svou činnost v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.

FOTO - První školní den 2020/21

• Od žáků se před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti. Žádáme proto rodiče, aby vždy pečlivě zhodnotili zdravotní stav svého dítěte a v případě příznaku infekčního onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.) neposílali své dítě do školy a zabránili tak případnému šíření infekčního onemocnění.

Nejsou stanovena žádná závazná plošná pravidla pro organizaci vstupu žáků do budovy školy a pohybu osob před budovou školy. Hygienická pravidla budou dodržována v souladu s manuálem vydaným MŠMT. Vstup rodičů do školy bude částečně omezen – vstup bude možný pouze s doprovodem zaměstnance školy.

Žáci 1. ročníku zahájí školní rok 1. 9. 2020 v 8:00 hod. v prostoru před vstupem do školy. Rodiče následně mohou budoucí prvňáčky doprovodit do třídy. Každý z rodičů před vstupem do školy zhodnotí svůj zdravotní stav a v případě příznaku infekčního onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.) nevstupuje do budovy školy. Po vstupu do školy si každý dospělý vydezinfikuje ruce bezdotykovým dávkovačem dezinfekce a nasadí ochranou roušku. Po vstupu do třídy si žáci pod dohledem třídního učitele pečlivě vydezinfikují ruce. Ke vstupu do budovy slouží pouze přední hlavní vchod školy na levé straně.  Zahájení školního roku bude ukončeno v 9:00 hod, poté žáci i s doprovodem odchází domů.

Žáci od 2. do 9. ročníku zahájí školní rok dne 1. 9. 2020 v 8:00 hod. ve svých kmenových třídách. Žádáme rodiče těchto dětí, aby doprovodili děti pouze ke škole a na dítě počkali mimo areál školy. Před vstupem do třídy si žáci pečlivě vydezinfikují ruce.

Zahájení školního roku bude pro žáky 2. – 5. ročníku ukončeno v 8:45 hod., pro žáky 6. – 9. ročníku ukončeno v 9:05 hod., poté žáci odchází domů.

Noví žáci, kteří přestoupili na naši školu, se dostaví k pravému přednímu vstupu do školy. Budou uvedeni zaměstnancem školy do příslušné třídy. Pro doprovod platí stejná pravidla jako pro doprovod žáků 1. ročníku (viz výše). Připomínáme dezinfekci rukou a ochranné roušky.

Úterý 16. 4. 2024