• Chování člověka za mimořádných událostí - 2018

• 23.05.2018 16:21
        • Již po patnácté se v areálu Základní školy Bučovice 711 setkali žáci a učitelé s členy složek integrovaného záchranného systému, příslušníky armády a dalšími zástupci různých organizací. Důvod byl jediný. Seznámit, zopakovat, procvičit pravidla chování dětí při běžných i rizikových situacích, při mimořádných událostech či obraně státu. (FOTO), (VIDEO - ITVMS)
        • 4. března 2003 bylo pokynem MŠMT ČR začleněno do vzdělávacích programů základních škol i téma ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí. Původní „Den pro zdraví“ se po několika letech proměnil v projektový den „Chování člověka za mimořádných situací“, odehrávající se každoročně v první květnový pátek. Na žáky všech devíti ročníků čekalo několik besed, praktických ukázek i plnění mnoha nelehkých úkolů. Seznámili se s pestrou činností příslušníků Policie ČR a také Městské policie Bučovice, při seznámení s hasičskou technikou dobrovolných hasičů si zopakovali své znalosti o likvidaci požáru a studentky střední zdravotnické školy se postaraly o výuku správného obvazování různých zranění. Zástupce BESIPu se postaral o dopravní problematiku a stanoviště věnovaná fyzické průpravě v terénu byla svěřena těm nejpovolanějším, příslušníkům 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic. Ať už překážkové dráhy nebo přechod a ručkování na laně, vše bylo výborně připravené a žáci vedeni k disciplíně. Změnou letošního ročníku bylo opuštění areálu školy směr Hruškový sad. K vojenskému cvičišti museli žáci druhého stupně plnit další úkoly ze zdravovědy a první pomoci, přesouvat se s nasazenými plynovými maskami a následně se cvičit v sebeobraně pod vedením zkušených lektorů bojových umění.  Neměli bychom také zapomenout na velmi oblíbenou střelbu ze vzduchovky a letos nově hod granátem na cíl. Další témata se probírala v mnoha učebnách v budově školy a se všemi aktéry projektového dne jsme se v odpoledních hodinách loučili s úsměvem a přáním, aby to stejně hladce, s nadšením a dobrým pocitem vyšlo i v roce 2019. Ještě jednou děkujeme: 74.lmopr Bučovice, Policii ČR, SDH Bučovice, BESIP, Městské policii Bučovice, Gymnáziu a Střední odborné škole zdravotnické a ekonomické Vyškov.

Jitka Přibilíková

Středa 24. 4. 2024