• Bobřík informatiky na ZŠ 711

• 25.11.2019 09:33
        • Ve dnech 4. - 15. 11. 2019 měli žáci základních a středních škol možnost prověřit si své znalosti v oblasti  informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti v online testování národního kola předmětové soutěže Bobřík informatiky. (FOTO)
        • O tom,  že informatika není totéž, co ovládání počítače se přesvědčili ve dvanácti otázkách různé obtížnosti, v nichž vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce. Pokud z maximálního počtu 192 bodů získal účastník 120, stal se úspěšným řešitelem. Že to nebylo vůbec lehké se přesvědčilo 133 žáků 5. až 9. ročníku naší školy. Pamětní list získalo celkem 12 z nich. Všem blahopřejeme.
          Pokud si sami chcete testy vyzkoušet, můžete nakouknout do archívu testů, které jsou přístupné na webové stránce https://www.ibobr.cz/.

Mgr. Přemysl Kašpar

Pátek 29. 3. 2024