• Stolní tenis

• 18.11.2019 16:29
        • Ve Vyškově na ZŠ Tyršova se 24. října konalo okresní kolo stolního tenisu základních škol. V kategorii H4 (hoši 8. a 9. tříd) nastoupili i žáci z naší ZŠ. (FOTO)

• Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině „A“ společně s námi hráli také žáci ze ZŠ 710, ZŠ Drnovice a ZŠ Nádražní Vyškov. Do skupiny „B“ byli rozděleni hráči ze ZŠ Purkyňova, ZŠ Tyršova Vyškov, GOA Bučovice a ZŠ Rousínov. Naši školu reprezentovali Stanislav Synek, David Lokaj a Lukáš Blaňka. Skupinu jsme bez větších problémů vyhráli a ve finále jsme se utkali s vítězem skupiny „B“ - žáky ze ZŠ Purkyňova. Finále kluci zvládli poměrem 4:2 a okresní kolo vyhráli. Vítězstvím si zajistili účast v krajském kole, které se konalo 6. listopadu v Hodoníně.
                         Ve středu 6. listopadu 2019 jsme ve stejném složení vyrazili společně s ostatními reprezentanty okresu Vyškov do Hodonína. Turnaj se konal v krásné a moderně zařízené sportovní hale místních stolních tenistů SKST Hodonín. V naší kategorii H4 se turnaje zúčastnilo 5 týmů. ZŠ Brno Vídeňská, ZŠ Knínice, ZŠ Břeclav Slovácká, domácí ZŠ Hodonín Očovská a naše ZŠ Bučovice 711. V této konkurenci nestačili naši chlapci na ZŠ Brno Vídeňská a ZŠ Hodonín Očovská, avšak dokázali porazit ZŠ Knínce a ZŠ Břeclav. Tím si vybojovali pohár za 3. místo a umístění na stupních vítězů. Klukům patří veliký dík za to, jakým způsobem reprezentovali naši školu v okresním kole a později celý okres v krajském kole. Po sportovní stránce rozhodně neudělali ostudu. Možná ještě důležitější než výsledek je to, že po celou dobu konání obou turnajů šli příkladem svým spolužákům v chování, sportovní etice a morálce. Toho jsme si všimli nejen my, ale i pořadatelé krajského kola. Ti udělili speciální cenu „fair play“ Stanislavu Synkovi za charakterní chování ve svých utkáních. Krajské kolo bylo velmi dobře zorganizované, chlapci si jej užili a nasbírali cenné zkušenosti.