• Pohár rozhlasu

• 14.05.2019 20:31
        • Každoročně se ve Vyškově pořádá Pohár rozhlasu, tedy soutěž družstev základních škol v atletice. (FOTO)
        • Atletický stadion nabídl mladým sportovcům docela solidní počasí. ZŠ Bučovice 711 „vlastní“ dva atlety, kteří jsou nejen šikovní, ale svůj talent dále rozvíjí. Ondřej Budík zvítězil ve skoku dalekém výkonem 5,83 m. Se svým výkonem ale spokojený nebyl, neboť chtěl pokořit šestimetrovou hranici, kterou nedávno zdolal. Natálie Křížková dvakrát vystoupila na stříbrný stupínek a to ve sprintu na 60 m  a ve skoku dalekém. V obou těchto disciplínách měla jedinou opravdovou soupeřku Terezu Janů, které se podařilo Natku dvakrát porazit.
                    Velmi pěkné výkony předvedl Šimon Vinklar. Ve vrhu koulí skončil výkonem 10,56 m na 6. místě. A šestý také doběhl v běhu na 1500 m v čase 5:06 min. Čtyřkilovou kouli rovněž poslali za hranici deseti metrů Luděk Zelený (10,45 m – 9. místo) a Adam Stehlík (10,34 m – 11. místo). Dívky vrhaly tříkilovou koulí, nejdále ji z našich dívek zatlačila Adéla Večerová (7,52 m – 19. místo).
                    V běhu na 800 m skončily na 12. místě dívky Veronika Marková a Isabella Rother shodným časem 3:10 min, přestože každá běžela v jiném rozběhu.
                    Družstvo dívek ze 711 skončilo na nepopulární, ale velmi pěkné čtvrté pozici (z 11 přihlášených škol) a do krajského kola tedy nepostupuje. Hoši obsadili sedmé místo.