• Regionální kolo Mezinárodní soutěže YPEF 2019

• 08.05.2019 16:53
        • Ve středu 24. dubna 2019 se tříčlenné družstvo z naší školy ve složení Isabella Victoria Rother, Hana Laura Tomšíková a Adéla Hasalová zúčastnilo Regionálního kola 9. ročníku mezinárodní znalostní soutěže „Mladí lidé v evropských lesích – YPEF“, které se konalo v Brně pod záštitou Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. (FOTO)

• Regionální kolo bylo rozděleno na 2 kategorie – „A“, ve které soutěžila družstva ze základních škol a víceletých gymnázií z Jihomoravského kraje a kraje Vysočina a „B“, kde se utkala družstva z gymnázií a odborných středních škol ze stejných krajů.
          Po skončení soutěžní části dne měla Lesnická fakulta pro soutěžící připravený doprovodný program, ve kterém mimo jiné mohli účastníci vidět např. praktickou ukázku injektace jírovce insekticidem proti klíněnce jírovcové či měření elektrické aktivity uvnitř jasanu.
          Celý soutěžní den byl zakončený slavnostním vyhlášením výsledků doprovázený troubením trubačů na lesní rohy.
          Své znalosti porovnávalo celkem 19 družstev. Nejprve ve vědomostním testu o lese a lesním hospodářství, poté v poznávání živočichů, rostlin, hub, minerálů a hornin. Laura, Adéla a Isabella se díky dlouhodobé přípravě a velkému nadšení umístily na moc pěkném 14. místě.

Vendula Sůrová

Pátek 29. 3. 2024