• Pěvecká soutěž „ Zazpívej, slavíčku…“

• 26.04.2019 10:30
        • Na konci března proběhlo na naší škole první kolo soutěže v lidových písní „ Zazpívej, slavíčku…“. (FOTO)

• Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

1. nejmladší žáci z 1. až 3. tříd

2. starší žáci ze 4. a 5. tříd

Ti, kteří reprezentovali svoji třídu, si připravili jednu lidovou písničku a s ní předstoupili před odbornou porotu složenou z paní učitelek 1. stupně a hlavně před obecenstvo – spolužáky a kamarády, kteří jim drželi palce a bouřlivě povzbuzovali. Děti překonávaly svoji trému a nervozitu a za svůj výkon byly odměněny sladkou cenou.
          Po velkém boji a nelehkém rozhodování porota dospěla k následujícímu závěru:
          1. kategorie:

1. místo – Adéla Vránová /3.A/

2. místo – Klára Gottvaldová /3.B/

3. místo – Adam Režný /2./

2. kategorie:

1. místo – Eliška Hubíková /5.A/

2. místo – Terezie Kurfiřtová /4.B/

3. místo – Gabriela Kvasničková /5.A/, Karolína Staňková /4.A/

Dne 11.4.2019 vítězové jednotlivých kategorií postoupili do okrskového kola, které se konalo v DDM Bučovice za účasti dětí ze ZŠ Nesovice, Brankovice, Školní 710 a Dražovice. Konkurence byla veliká a naši žáci se již v tomto kole, bohužel, neumístili.
          Všem, kdo se na pěvecké soutěži organizačně podílel, děkujeme a malým – mladým zpěvákům přejeme hodně úspěchů do dalších „pěveckých“ let.

Denisa Laciná a Simona Rotreklová

Čtvrtek 28. 3. 2024