• Olympijský víceboj v Bučovicích

• 03.04.2019 16:40
        • Sportovní hala k prasknutí a spousta krásných a hodnotných výkonů – tak lze charakterizovat okresní kolo soutěže OV (Odznaku všestrannosti). (FOTO_škola) (FOTO_Olympijský víceboj)

• Do Bučovic se v úterý 26. 3. sjelo 150 žáků z 9 základních a středních škol, aby soutěžilo v 5 výkonnostních disciplínách. Všichni účastníci skákali 2 minuty přes švihadlo čtyřmi zadanými styly, stejnou dobu prováděli kliky, házeli medicinbalem, prováděli trojskok, na závěr driblovali 2 minuty basketbalovým míčem, přičemž obíhali dvě mety vzdálené 10 m od sebe. Místo driblinku si mohli zvolit plavání. Výsledky byly zapisovány do tabulky, která jednotlivé výkony ihned převedla na body.
          Každá škola mohla postavit družstvo složené ze 4 dívek a 4 hochů a dále přihlásit až 16 jednotlivců. Z okresního kola postupují automaticky první dvě družstva do kola krajského, které se bude konat v květnu v Brně. Škola na 3. místě bude čekat na divokou kartu, kdy z okresních kol postoupí ještě další 2 školy ze třetího místa podle počtu dosažených bodů. Zrovna tak jednotlivci postupují podle bodového ohodnocení. Na kraji se ale obmění disciplíny. Tam na postupující čeká běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, 2 minuty leh-sedy, 2 minuty shyby na šikmé lavičce a vytrvalostní běh 1000 m.
          O hladký průběh soutěže se kromě pořadatelů zasloužila garantka Odznaku všestrannosti pro Moravu, zlatá olympionička z Atlanty v trojskoku, Šárka Kašpárková, která za dětmi do Bučovic zavítala již poněkolikáté. Letos nás potěšila i přítomnost jejího přítele Michala Pogányho, v současnosti trenéra Michaely Hrubé, nadějné reprezentantky ČR ve skoku vysokém.
          Vítězem dopoledního klání se stala ZŠ Tyršova Vyškov, na druhém místě skončila ZŠ Komenského Slavkov u Brna a bronzová příčka patří GOA Bučovice. Domácí ZŠ Bučovice 711 obsadila 7. místo. V jednotlivcích získal zlatou medaili ve své kategorii Denis Rotrekl, Matěj Stavělík vystoupil na stříbrnou pozici, stříbro si na krk pověsila i Gabriela Vlachová a bronz patřil Nele Doupovcové. Nejvíce bodů pro své družstvo vybojoval Aleš Vykypěl. Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout na http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/odznak-vsestrannosti/okresni-a-krajska-kola (DRUŽSTVA)