• Jak člověk k banánům přišel

• 18.12.2018 17:54
        • Kde se berou banány, to nejoblíbenější ovoce moderní doby? Kolik úsilí stojí je vypěstovat? Jak moc odměněni jsou lidé, kteří dřou na plantážích a kdo a jak je dováží až do regálů obchodů? (FOTO)

• Tolik a i více se snažili zjistit žáci našich 7. tříd při svém projektu s názvem „Banánové republiky“. Není vůbec jednoduché banány vypěstovat tak, jak my je známe a s radostí jíme. Žáci zjišťovali z webové stránky www.storyofbanana.com mnoho faktů, které se v hodinách pokusili složit dohromady a udělat ucelený pohled na často nehumánní pěstování tohoto ovoce, jeho cestu do Evropy a třeba i proces dozrávání.
          Z přiložených záběrů můžete vidět výsledky práce našich sedmáků. Ale zkuste si i vy dohledat z přiložené webové adresy to, jak to vlastně s celou tou banánovou mašinérií ve skutečnosti je. Tak jak se o zajímavosti a problémy zajímali naši sedmáci, tak buďme zvídaví i my a zajímejme se o to, co se děje s naší planetou a jak vlastně funguje produkce (pro nás už tradičních) plodin. Budete překvapení.

Za 7. třídy Šujan Pavel, učitel zeměpisu

Pátek 19. 4. 2024