• Za vojáky do Letonic

• 26.10.2018 16:30
        • Co to byly Československé legie, jak jsme se mohli bránit nacistickému Německu a jakou výzbroj naše armáda dříve používala? Na takové a další otázky se pokusili odpovědět 19. 10. 2018 v Letonicích našim žákům na vojensko-osvětové akci. (FOTO) (VIDEO)

• Žáci 9. tříd mohli zhlédnout dějiny našich legií, plán pohraničního opevnění 1. ČSR, soutěžit o historické zmenšeniny různých verzí státních znaků a na vlastní oči sledovat a poslouchat salvy z historických pušek, kulometů, minometů a polního děla. Prošli zkrátka na malém prostoru minulostí našich jednotek, které nám až dodnes dělají ve světě (ačkoli v malém počtu) čest.
          Přítomný generál a letec RAF byl prvním důkazem toho, že bychom se měli o dějiny armády zajímat. Ta pro nás byla zajištěním vzniku 1. ČSR před 100 lety a umožňovala našemu českému národu existovat i mezi jinými velkými hráči světové politiky.
          Pavel Šujan

Čtvrtek 18. 4. 2024